Polystyren EPS 70 NEO

Jedinečný zateplovací systém nové generace, jehož základem je tzv. ‘edý polystyren (EPS 70 NEO).
Tento polystyren je vyráběn ze suroviny Neopor® za využití nanotechnologie a vyvinut, vyráběn i patentován největ‘í chemickou společností na světě, koncernem BASF SE.

Izolant EPS 70 NEO díky tomu dosahuje o 20% lep‘ích izolačních vlastností ve srovnání s kvalitním bílým fasádním polystyrenem. Tento systém byl uveden na ná‘ trh v roce 2007.
Nová hmota ve srovnání s běžným polystyrenem umožňuje snížení tlou‘ťky izolace o pětinu.
Výhodné je to podle zástupců firmy zejména u historických staveb, kde se tepelně izolující materiály dávají dovnitř stavby.

V tomto případě je síla polystyrenu nebo jiného materiálu velice důležitá. Uživatelům těchto budov jde o zachování co největ‘ího prostoru místností. Nový izolační systém vychází těmto zájmům vstříc.
Nový materiál má u‘etřit více energie.

Počítá se, že během sedmi let vzroste jeho podíl na 30 až 40 procent.
Zatím používaný pěnový polystyren se na zateplování budov v České republice podílí 85 procenty, zbytek připadá na minerální vatu. Ta je ale podle představitelů firmy nejméně výhodná v poměru ceny a snížení úniku tepla. Na některých budovách je ov‘em nutné ji použít ze zákona.

Neopor obsahuje nepatrné grafitové částice, které odrážejí tepelné záření a dodávají materiálu ‘edý nádech. Svými vlastnosti nový materiál výrazně překonává svého předchůdce Styropor. EPS 70 NEO je sice draž‘í, ale zvy‘uje se účinnost Neopor má u‘etřit o zhruba 20 procent více energie. Minimální úspora na vytápění je podle výrobce nejméně 16 procent proti běžnému vytápění.

design: DanR (c) KVSTAV company s.r.o. 2008 – 2023